تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نوید - ورزشی
تاریخ : شنبه 22 مهر 1391 | 10:08 ب.ظ | نویسنده : کاوه
 دوگل مسی ، آرژانتین را به جام جهانی 2014 برزیل نزدیکتر کرد

تیم ملی فوتبال آرژانتین با پیروزی سه بر صفر بر اروگوئه قهرمان امریکای جنوبی در یک دیدار مقدماتی جام حهانی راه صعود خود را به بازیهای نهایی جام جهانی 2014 برزیل هموارتر کرد.

این پیروزی، آرژانتین قهرمان دو دوره جام جهانی در سالهای 1978 و 1986 را در صدر گروه 9 تیمی منطقه امریکای جنوبی نگه داشت در حالی که اروگوئه قهرمان منطقه در مکان چهارم قرار دارد که آخرین مکان برای صعود مستقیم به جام جهانی است .

لیونل مسی فوق ستاره بارسلونا دو گل از سه گل آرژانتین را در این دیدار در دروازه حریف جای داد و آمار گلهایش را در رقابت های مقدماتی جام جهانی به 12 گل رساند.

مسی بار اول در دقیقه 66 با استفاده از یک پاس عرضی آنخل دی ماریا ، دروازه اروگوئه را گشود و هشت دقیقه به پایان بازی گل دوم خود و گل سوم بازی را به ثمر رساند.

در این بین ، سرخیو آگویرو بازیکن منچستر سیتی پس از یک کار تیمی خوب دی ماریا هم تیمی خستگی ناپذیرش گل دیگر آرژانتین را به ثمر رساند.

ارژانتین اکنون از هشت بازی خود 17 امتیاز اندوخته است و با یک امتیاز بیشتر نسبت به کلمبیا و اکوادور در صدر جدول قرار دارد.

کلمبیا و اکوادور نیز همچون آرژانتین به پیروزی دست یافتند. کلمبیا ؛ پاراگوئه را دو بر صفر در خانه مغلوب کرد و اکوادور نیز سه بر یک از سد شیلی گذشت .